login leden

opleidingen

Er zijn in Nederland acht hogescholen die een erkende opleiding bieden voor Bachelor en of Master Interieurarchitectuur en Ruimtelijk Ontwerp. Na het behalen van de Master en het doorlopen van de beroepservaringperiode kun je je registreren bij het architectenregister als interieurarchitect.

 

Dit zijn de interieuropleidingen die toegang geven tot het Architectenregister. Deze opleidingen staan opgesomd in de Nadere Regeling.

 

Kort samengevat hebben houders van een Masterdiploma van de volgende opleidingen toegang:

Interieurarchitectuur aan de Gerrit Rietveld academie
Interieurarchitectuur aan ArtEZ Hogeschool voor de Kunsten
Interieurarchitectuur aan Avans Hogeschool Breda
Interieurarchitectuur aan de Hogeschool der Kunsten Den Haag
Interieurarchitectuur aan de Hogeschool Zuyd Maastricht
Interieurarchitectuur aan de Hogeschool voor de Kunsten Utrecht
Interior Architecture: Research + Design, afgegeven door de Hogeschool Rotterdam

 

Op bachelorniveau kun je terecht bij de volgende opleidingen:

Bachelor Architectural Design de Gerrit Rietveld academie
Interieurarchitectuur aan ArtEZ Hogeschool voor de Kunsten
Interieurarchitectuur aan Avans Hogeschool Breda
Interieurarchitectuur aan de Hogeschool der Kunsten Den Haag
Interieurarchitectuur aan de Hogeschool voor de Kunsten Utrecht
Spatial Design, afgegeven door de Hogeschool Rotterdam

 

Contacten

 

Gerrit Rietveld Academie

Fred. Roeskestraat 96
1076 ED Amsterdam
t. +31[0]20.57 11 600

www.rietveldacademie.nl

 

Hoofd van de afdeling: Nick Axel

Contact: nick.axel@rietveldacademie.nl

Assistent van de afdeling: Iskra Vuk

Contact: iskra.vuk@rietveldacademie.nl

Student Counseller Rietveld: mirjam.mazurel@rietveldacademie.nl

 

Studio for Immediate Spaces
Master Interior Architecture
Sandberg Instituut, Amsterdam
Fred. Roeskestraat 96
1076 ED Amsterdam
t. +31[0]20.57 11 600

www.sandberg.nl

www.immediatespaces.nl

coordinator: Arie de Fijter

sis@sandberg.nl

 

#

 

ArtEZ Art&Design Zwolle
Bachelor Interieurarchitectuur – Nederlandstalig
Hoofd opleiding bachelor: Eric de Leeuw
interieurarchitectuur.zwolle@artez.nl

e.deleeuw@artez.nl

 

ArtEZ Graduate School Zwolle
Master Interieurarchitectuur Corporeal – Engelstalig
Hoofd opleiding master: Ingrid van Zanten

i.vanzanten@artez.nl

corporeal@artez.nl

 

Rhijnvis Feithlaan 50, 8021 AM Zwolle
Postbus 1020, 8001 BA Zwolle
t. 038 4270500
f. 038 4270565
www.artez.nl

 

#

 

Academie Minerva

Interior architecture & design (vanaf studiejaar ’21/’22 is de naam v.d. opleiding: spatial design)

Hanzehogeschool Groningen
Gedempte Zuiderdiep 158
9711 HN Groningen
t. +31[0]50.59 51 203
www.academieminerva.nl

 

Bob Verheijden – teamleider design afdeling (r.m.c.verheijden@pl.hanze.nl)

Nelleke Karst -coördinator spatial design & product design (n.h.karst@pl.hanze.nl)

 

#

 

AKV | St. Joost
Avans Hogeschool
Postbus 90116
4800 RA Breda
t. +31[0]76.52 50 326
www.akvstjoost.nl

Bachelor New Design & Attitude

Coördinator Grafisch en Ruimtelijk Ontwerp: Linda van der Heijden

ejm.vanderheijden@avans.nl

Hoofd Master Institute of Visual Cultures: Una Henry

u.henry@avans.nl

 

#

 

Koninklijke Academie van Beeldende Kunsten
Prinsessegracht 4
2514 AN Den Haag
t. +31[0]70.31 54 777
www.kabk.nl

 

Coördinatoren bachelor interior architecture:
Mariska Beljon (m.beljon@kabk.nl)
Roosmarijn Hompe (r.hompe@kabk.nl)

 

Coördinator Master Interior Architecture INSIDE:

Lotte van den Berg

l.vandenberg@kabk.nl

 

Head of INSIDE Master Interior Architecture – Royal Academy of Art, The Hague

Hans Venhuizen
H.Venhuizen@kabk.nl

www.enterinside.nl

 

#

 

Willem de Kooning Academie
Hogeschool Rotterdam
Bachelor Spatial Design
Blaak 10
3011 TA Rotterdam
t. +31[0]10.24 14 750 / +31[0]10.24 14 787
https://www.wdka.nl/programmes/spatial-design

Afdelingsdocent afdeling Spatial Design:
Harm Scholtens h.scholtens@hr.nl

 

Piet Zwart Instituut (maakt deel uit van Willem de Kooning Academie)
Hogeschool Rotterdam
Master Interior Architecture: Research + Design – Engelstalig

Wijnhaven 61
3011 WJ Rotterdam
010-794 4716
www.pzwart.nl
http://miard.pzwart.nl

Course Director: Alex Augusto Suarez
Course Coordinator: Zoraïma Hupkes
pzwart-info@hr.nl

 

#

 

Hogeschool voor de Kunsten Utrecht
Ina Boudier-Bakkerlaan 50
3582 VA Utrecht
t. +31[0]30.25 20 334
www.hku.nl

 

Studieleider Spatial Design, Interieur Architectuur en Urban Design
Jon Dekker
jon.dekker@hku.nl

 

Studieleider Master Interior Architecture
Arlette Kerkhof
arlette.kerkhof@hku.nl.

 

#

 

Academie Beeldende Kunsten Maastricht
Hogeschool Zuyd
Herdenkingsplein 12
NL-6211 PW Maastricht
t. +31[0]43.34 66 670
www.abkmaastricht.nl

 

Coördinator bachelor en Master interior architecture
Jozef Bischofs (architecture@zuyd.nl)

 

#

 

Jan des Bouvrie Academie
Saxion Next
Handelskade 75
Postbus 2119
7417 DH Deventer
t. 0570 – 60 34 00
e. ids.next@saxion.nl
w.  www.jdba.nl

Opleidingsmanager – drs. Yvonne Temmink

Jan des Bouvrie Academy – Interior Design & Styling

 

 

Kijk op de website van het Architectenregister voor de wettelijke bepalingen.

vind een interieur­architect

vind een IA

word lid

 

Profiteer van de voordelen van een lidmaatschap van bni. Word nu lid

 

klik hier

word lid