login leden
agenda  14-02-2025  

NOOK Live Geometrie

 

 

Geometrie: het gereedschap om ruimte te ordenen

 

In NOOK Geometry onderzoeken we waarom we ons zo onweerstaanbaar aangetrokken voelen tot interieurs die worden gekenmerkt door krachtige geometrieën, spiegelende symmetrieën en ritmische patronen. Wat maakt harmonieuze, gebalanceerde en goed geproportioneerde interieurontwerpen zo bevredigend en gerustellend voor ons? We legden deze vragen voor aan toonaangevende interieurarchitecten, historici, wetenschappers en onderzoekers om de oorsprong van deze menselijke fascinatie te achterhalen. De redenen zijn divers en verrassend, zoals we laten zien aan de hand van klassieke en vernieuwende interieurs van Andrea Palladio, Dom Hans van der Laan, Jan de Jong, Russische Constructivisten en Zaha Hadid die illustreren dat geometrie een onmisbaar instrument is in de gereedschapskist van de architect.

 

 

NOOK Live Geometrie: twee boeiende lezingen over geometrie.

 

Op vrijdagochtend 14 februari 2025 presenteert BNI de derde editie van NOOK Live, met

 

Architect Floris Cornelisse van Happel Cornelisse Verhoeven laat in zijn lezing zien hoe hij geometrie gebruikt om orde te scheppen in interieurs en zo harmonieuze ruimtes te creëren. Hij bespreekt hoe de principes van de Italiaanse Renaissance zijn vertaald naar het Hollands classicisme, waarbij het ontwerp voor Museum De Lakenhal, gerealiseerd door zijn bureau, als ultiem voorbeeld dient. Wij zijn verheugd dat hij bovendien zijn inzichten deelt over de 15 villa’s van Andrea Palladio die hij bezocht en een belangrijke rol spelen in zijn architectonische visie.

 

Architect en professor Caroline Voet bespreekt het plastische getal ontwikkeld door Dom Hans van der Laan, een ratio die nauw aansluit bij de menselijke perceptie van ruimte en zorgt voor natuurlijke en esthetische balans. Daarnaast belicht ze haar nieuwste boek, “A House to Live With”, een overzicht van de woningen die Van der Laan ontwierp tussen 1966 en 1985, met bijzondere aandacht voor de relatie tussen huis en tuin en de centrale rol van de grote tafel in zijn ontwerpen.

 

Tijd en locatie

 

Museum De Lakenhal
Oude Singel 32
2312 RA Leiden

 

10.00-12.30 uur

 

Aanmelden

 

Iedereen is van harte welkom.

Tickets voor dit BNI Nook Live event zijn te verkrijgen via deze Eventbrite link.

 

Deelnamekosten:
•⁠ ⁠gratis voor leden (1 per individueel lid, max 4 per bureaulid)
•⁠ ⁠niet-leden 17,50
•⁠ ⁠⁠student 7,50

 

Let op: deze lezing wordt georganiseerd in het auditorium van het museum.
Hiervoor is geen museumticket vereist.

Ontvangst met koffie/thee in ticketprijs inbegrepen.

 

LET OP: deze lezing wordt georganiseerd in het auditorium van het Museum. Museumbezoek aansluitend is niet in het ticket van dit event inbegrepen.

 

 

 

vind een interieur­architect

vind een IA
  1. word lid

 

Profiteer van de voordelen van een lidmaatschap van bni. Word nu lid

 

klik hier

word lid